Molim Vas recite mi da li su štetne ampule Fostimon, da li stvaraju zavisnost i ima li nekih posledica od njih?

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
    • Fostimon je preparat koji sadrzi humani folikulo stimulirajuci hormon FSH. Koristi se u tacno specificnim slucajevima kao sto je stimulacvija stvaranja folikula kod zene ili sperme kod muskaraca.Osnovno moguce nezeljeneo dejstvo je ovarijalni hipersstimulisuci sindrom, koji mozae biti umeren ili tezak. Kod umerenog se javljaju: osecaj nadutosti, dobijanje na tezini i grcevi u ramenima i ekstremitetima.Moze da dovede i do ostecenja bubreha i jetre.