Čitala sam da je biljka ehinacea dobra za imunitet i borbu protiv bakterija (izmedju ostalog se pominje i stafilokoka koje imam)....Da li je to zaista tako? Da li se može naći neki lek koji sadrži ovu biljku? I koji Vi uopšte preporučujete? Meni je prepisan Marocen (500mg), da li je dosta jedna kutija tog leka?

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
    • Ehinacea je jedna od najpopularnijih lekovitih biljaka na svetu, dokazano sadrži aktivne sastojke za koje se smatra da su efikasni u borbi protiv prehlade, gripa i drugih infekcija.Na tržištu se ehinacea može naci u obliku tinkture, tableta, gela, pastila, osušenog caja. Ukoliko je nabavite u obliku pilula, pokušajte da pilula sadrži 3,5% ehinoida koji cini njen aktivni satav. Ehinaceu treba koristiti ne duže od 9 nedelja, posle cega je potrebna jedna nedelja pauze