Poštovani,
    Moja majka ima osteoporozu. Pila je do sada Fosamax koji joj nije značajno pomogao, pa je dobila injekcije deca -Durabolin. Primila je tek dvije, a primijetila je značajno opadanje kose. Pored inekcije pije i Bonviva tablete jednom mjesečno i Vasilip za holesterol. Mi pretpostavljamo da je opadanje kose prouzrokovala injekcija jer smo jedino za nju pronašle da se javlja opadanje kose kao nuspojava.
    Šta uraditi da se spriječi opadanje kose?
    S poštovanjem.
    Hvala.

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
    • Da, vi ste u pravu sto se tice uzroka opadanja kose. Na zalost ne mozete nista uraditi da to sprecite. Kod mladjih osoba obicno kosa ponovo izraste na mestu gde je od leka otpala, kako ce biti kod starije osobe ne mogu da pretpostavim. Verujem da ce se desiti isto.

Komentari na pitanje: #20040

    • Radmila Puhaca 08. 10. 2015.

      Bolujem od osteoporoze. Trpim bolove u predelu kicme i kolena. Da li smem da pijem tablete deca đura bolni ukoliko uopšte postoje. Moja doktorka mi kaze to je neizlecivo i tačka. Pijem boneup ali nema vajde. Hvala unapred. Postovanje.