Moja svekrva je operisala dojku februara 2008. Sve terapije je dobro podnela, ali joj je život posle toga bio pun neprijatnih događaja ali je izdržala do sad. Sad stalno oseća hladnoću, noću ne može da spava, drhti joj ceo organizam. Pije redovnu terapiju za pritisak, Enalapril i Prinorm, Nolvadex, a psihijatar joj je prepisao Ksalol 0.5+0.5+1, Tritiko po šem 1/3-3dana, 2/3-3dana i posle celu tabletu i Stilnox, celu tabletu uveče. Ne oseća nikakve promene, pa se pitamo da li je nešto drugo u pitanju, da li kombinacija ovih lekova može zajedno i kakav je uticaj Nolvadeksa, pije ga od jula?
    Hvala!

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
    • Nilvadeks ce morati da pije najmanje 5 godina. Ovaj se lek uglavnom dobro podnosi i nema puno nezeljenih efekata. Lekovi koje ste opisali mogu zajedno da se koriste, a simptomi koje ste opisali lice na psihicke simptome. Ovo nije iznenadjujuce imajuci u vidu tezinu sa kojom pacijent mora da se suoci kada shvati da boluje od maligne bolesti. Porazgovarajte sa psihijatrom. Mislim da bi psihoterapija pomogla. Danas se za ovakve posttraumatske stresne sindrome uglavnom propisuju antidepresivi.