Poštovani gospodine doktore Perišić!    Godine 2001.urađena mi je kateterizacija srca    (glavno stablo LCA 90%,LAD 50%,RCA 3 puta po 80%)    a zatim trostruki koronarni bypas.Ove godine,    6 godina kasnije,kontrolni CT-nalaz je pokazao    sledeće: Volumenscore:LM 0,LAD 684,RCX 206,RCA1312.    Nativni krvni sudovi pokazuju u području bifurka-    cije levog glavnog stabla stenozu umerenog stepe-    na sa mekanim plakom,kao i dalje stenoze u    području RAMUS CIRCUMFLEXUS. Izražene kalcifi    kacije u području RIVA(LAD) i RCA. Sva 3 bypasa    su celom dužinom otvorena i prohodna.    Da li postoji nova stenoza posle OP i šta dalje    činiti. Sa nestrpljenjem očekujem Vaš odgovor.    Hvala Vam!

    Odgovoreno: 15. 12. 2007.
    • Za Vas je važno šta je sa graftovima a po izveštaju MSCT-a oni su   prohodni.   Nativni krvni sudovi su bitni samo ispod mesta pripoja graftova a to nije   opisano. Samo klasična koronarografija može dati pravi odgovor o stanju   krvnih sudova.