Poštovani,
    dobila sam recept od medicinske radnice za dete od 2 god. Rp; ephedrini cidrochloridi 0,30 kallii jadidi, amoniichloridi aq3,0 syr.simplex 60,00 aquas destilace ad 300,0 taj pravljeni sirup od strane farmaceuta pije 3x posle jela.
    Zanima me da li je ok recept pošto sam specijalistu orl-a ovde kod nas u opštini pitala za mišljenje i rekao je da mu je recept nepoznat, pa ne znam da li da dajem? Sirup je inače za izbacivalje šlajma i imunitet.
    Hvala Vam

    Odgovoreno: 20. 01. 2009.
    • Sta znaci medicinska radnica? Lekove po zakonu mogu da propisuju samo lekari. Ukoliko ya bolest vaseg deteta postoji lek koji lekar propisuje ne vidim rayloga da koristite ovu kombinaciju. Ovako po sastavu radi se o jednom leku koji bi se koristio kodprehlade, zapusenog nosa i kaslja. Mislim da nije potrebno da ovo dajete detetu, pre svega jer neki od ovih sastojaka mogu biti stetni, kao sto je to efedrin.