Poštovani doktore,
    Ja sam student Matematičkog fakulteta i interesuje kako se koristi preparat Memoaktiv? Da li uopšte deluje? Kada se pije i koliko? Kada popijem tabletu posle koliko bi trebalo da sednem za knjigom? Da li odmah da sednem da učim ili da sačekam odredjeno vreme dok tablete počnu da deluju?
    Hvala

    Odgovoreno: 20. 01. 2009.
    • Memoaktiv u svom sastavu kao osnovnu komponentu sadrži standardizovani suvi ekstrakt korena Rhodiole rosee, a deluje tako što povećava nivo neurotransmitera koji utiču na procese zapamcivanja i smanjuje lučenje hormona kateholamina i kortizola, odgovornih za stres.Da bi preparat delovao na najbolji način, potrebno je popiti jednu kapsulu 30 min. pre doručka i jednu 30 min. pre ručka, što obezbeđuje formulu kojom se može ostvariti najbolji rezultat. Idealno bi bilo da ga koristite kontinuirano u toku nekoliko nedelja. Da li deluje? ja to ne znam. Ovo je parafarmaceutski preparat koji kao i ostali nema dovoljno klinickih ispitivanja iza sebe o njegovoj efikasnosti. Probajte pa cete saznati. Nije to lek u pravom smislu te reci.