Poštovani,
    Doktor kardiolog savetuje mi upotrebu Concora i Methyl dope za lečenje arterijske hipertenzije u trudnoći. Ja sam ne poverljiva, šta Vi mislite? Sama methyl dopa ne daje zadovoljavajući efekat a pročitala sam u uputstvu Concora da njegova upotreba prouzrukuje fetotoksičnost.

    Odgovoreno: 20. 01. 2009.
    • Tacno. Bitan je period trudneoce u kojem se vi nalazite. Period izmedju 17 i 58 dana trudnoce ja najopasniji period vezan za uzimanje lekova i ostecenje ploda. Posle ovog perioda neki se lekovi mogu obazrivo koristiti. Kardiolog to mora da odredi i izmeri sta je stetno a sta mora da se koristi.