Poštovani doktore,
    zbog povišenog krvnog pritiska već duže vreme sam na terapiji Methyldopom. Neko vreme se ona ne može naći u našim apotekama.
    Da li postoji odgovarajuća zamena koju bih mogla koristiti?

    Odgovoreno: 20. 01. 2009.
    • Na zalost na nasem trzistu metildope ima samo pod dva naziva Metyldopa (Panfarma) i Metildopa (Srbolek). Nema druge yamene koja bi bila paralela, ali se moye propisati neki drugi antihipertenyivni lek, o cemu mora odluciti vas lekar na osnovu celokupnog zdravstvenog stanja.