Poštovani,
    Od 2002. godine pijem lek xanax od 0,25 mg jednu tabletu dnevno po preporuci lekara (neuropsihijatra i lekara opšte prakse) a ponekad naročito pred ciklus jednu tabletu leksilijuma od 1,5 mg. Ja se dobro osećam sa ovom terapijom, ali se plašim koliko su ove tablete štetne za organizam, mada mi moja doktora tvrdi da je to mala doza i da mi mnogo više koristi nego šteti i da treba i dalje da nastavim sa ovom terapijom.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 15. 01. 2009.
    • Teorija da je korist koju imate od ovih lekova vaznija od malo nezeljenih efekata koje oni nose je tacna. Ali to treba pazljivo proceniti i ne prihvatati olako. I jedan i drugi izazivaju zavisnost, koja je pre svega psihicke prirode. To je najveci problem sa ovim lekovima. Morate toga biti svesni da i posle kratkotrajnog unosenja i malih doza dolazi do zavisnosti.