Hvala Vam puno na brzom odgovoru. Imam još jedno pitanje. Dobila sam od prijatelja kapsule megamin forte. Zanima me koja je primena. Kaže da je to za detoksikaciju organizma. Kako da pijem?

    Odgovoreno: 15. 01. 2009.
    • Ukoliko se radi o leku koji sadrzi mecobalamine, onda je to neka vrsta koenzima vitamina B12, i igra ulogu u sintezi homocisteina i metionina, vaznih supstancija koje se sintetisu u nasemo organizmu. Teorijski bi ove supstancije mogle da budu antioksidansi i da pojacavaju takozvanu detoksifikaciju organizma i pojacanje imunog odgovora. Na trzistu ima puno ovakvih preparata koji spadaju u grupu parafarmaceutskih, pa su i nedovoljno ispitani a i ja licno ne verujem u njihovu cudotvornost. Proverite sta pise na kutiji i da li je to mecobalamine, ako nije napisite mi sastav, pa cu vam dati precizniji odgovor.