Poštovani,
    prvo da Vam poželim srećnu i uspešnu 2009. godinu. Trudna sam već 5 meseci, a imam povišen holesterol.
    Da li smem da pijem čaj koji mi inače pomaže kod smanjenja holesterola, a koji je sledećeg sastava: Cicori radix, Urticae folium, Inulae radix, Crataegi fios, Apli rhizoma, Taraxaci radix,  Foeniculi fructus, Cynosbati fructus, Arctium lappa, Melissae folium, Dauctus carota.
    Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 14. 01. 2009.
    • Hvala, nema pravog odgovora na ovo pitanje. Puno je lekovitih biljaka koje ulaze u sastav caja koji ste spomenuli. Nema nikakvih medicinskih ispitivanja za vecinu od njih kako uticu na plod u drugom tromesecju trudnoce. Takjodje je problematicna i upotreba lekova za snizenje holesterola u trudnoci. Mislim da trebate da mi napisete koje su vam vrednosti ukupnog, LDL i HDL holesterola pa da probam da vam dam savet. Mislim da je dijetom moguce smanjiti poviseni holesterol u trudnoci a da to ne utice na plod.