Više godina koristim Propranolol i Enalpril. Da li postoji adekvatna zamena za Propranolol.

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.
    • Odgovor je Da, ima adekvatne zamene, ali je drugi deo pitanja da li vama zaista treba adekvatana zamena. U nekim je situacijama propranolol iako je stari lek zaista i dalje lek prvog reda izbora. U zavisnosti od toga za sta vam je propisan i da li on resava problem koji imate lekar koji vas vodi mora odluciti o njegocoj zameni. Danas na nasem trzistu postoji barem pet novijih lekova iz ove grupe sa selektivnijim dejstvom. Morate uzeti u obzir i da prelazak sa ovog na neki drugi lek iz iste grupe nije lak posao.