Poštovani,
    da li mogu istovremeno da pijem za jačanje imuniteta Ecomer kapsule, Oligogal Se i Propolis sa ehinaceom? Možete li mi reći ukoliko je ovo loša kombinacija šta je najbolje da izbacim iz upotrebe?

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • Ni jedan od ovih preparata nije detaljno klinicki i eksperimentalno ispitan tako da su nam njihova precizna svojstva velikoim delom nepoznata. To se odnosi i na njihove kombinacije. Imajuci u vidu da se radi o antioksidansima sa veoma slicnim dejstvima ne vidim da se koriste sva 3 ukoliko slican efekat postize i svako od njih pojedinacno. Ne mozete biti snazniji iotporniji i sa vise imuniteta nego sto su to kapaciteti vaseg organizma. Mislim da upotreba velikog broja antioksidanasa istovremeno duze vremena moze da bude stetnija nego sto je korisna.