Zanima me da li dete treba da pije sirup Galitifen s obzirom na to da kašlje duže vreme. Nema bronhitisa, niti su radjene alergijske probe(presing nije mnogo pomogao).
    Koliko ovaj lek može da bude opasan?

    Odgovoreno: 08. 01. 2009.
    • Galitifen ili ketotifen je lek koji se koristi u prevenciji napada opstruktivnog bronhitisa, pa i kod manje dece. Sustina upotrebe ovog leka je upravo u tome da smanji broj i jacinu eventualnih napada kod dece koja su sklona spazmima. Zato se treba koristiti i kad dete nije bolesno,znaci preventivno. Lek ima svojjih nezeljenih efekata ali lekar odlucuje o tome koliko dugo i u kojim periodima godine dete treba da ga koristi. Nije to lek koji moze da zaustavi napadkoji je vec poceo vec neke buduce.