Poštovani,
    prilikom davanja intramuskularnih injekcija često se pojavljuju zadebljanja na gluteusima, u vidu čvorića...
    Moje pitanje: zbog čega se stvaraju čvorići, šta ih sačinjava, posle koliko vremena nestaju, da li je opasno davati injekcije na mestima gde se oni nalaze?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 08. 01. 2009.
    • To sto vi zovete cvoricima su hematomi ili krvni podlivi. Nastaju zato sto se prilikom davanja injekcija osteti neki mali krvni sud. Obicno se javljaju kod velikog broja osoba i spontano prolaze za 10 do 14 dana. Ne verujem da ce vam neko dati injekciju bas na isto mesto. Neke su osobe jednostavno sklonije da im se ovakvi podlii stvaraju, mada u maloj meri to zavisi i od nacina davanja injekcije.

Komentari na pitanje: #18815

    • Postovani, pre nesto vise od godinu dana sam zbog injekcija dobila te "cvorice", od kojih jedan nije nestao. Nedavno sam imala tu "srecu" da mi je ucenica na praksi pogodila bas taj cvor. Pri samom ubodu osecala sam kao da je igla bila vrela, toliko me je peklo. Sta da radim sada, jer i pri neznom dodiru imam osecaj kao da mi se zateze ceo misic do kolena, i boli iako je proslo desetak dana od davanja injekcije. Unapred zahvalna