Da li je preporučljivo uzimati andol, za starije osobe koje osećaju postepeno usporavanje pamćenja, i u kojim dozama? Inače su zdravi, imaju 81 godinu, pritisak 160/95/75 i nemaju srčanih problema

    Odgovoreno: 08. 01. 2009.
    • Nema direktne veze izmedju ovog leka i popravljanja pamcenja kod starijih osoba, tako da ne vidim razloga da se koristi u te svrhe. Andol, odnosno acetilsalicilna kiselina moze biti koriscena u profilaksi infarkta ili sloga kod starijih osoba. Postoje preparati acetilsalicilne kiseline od 100 mg.