Poštovani doktore,
    Zanima me kakvu ulogu u poboljšanju imuniteta organizma mogu imati vitamini tipa B12 u tabletama i tablete na bazi matičnog mleča koje se uvoze iz USA i kojih nema u apotekama, već samo kod izvesnih distributera lekova.
    Da pojasnim pitanje, da li ima svrhe koristiti takve vrste lekova?
    Hvala.

    Odgovoreno: 08. 01. 2009.
    • Iskreno ne mogu da kažem da li ima svrhe da se koriste, jer ne znam ništa o njihovom sadržaju. Ono što sigurno znam je da treba biti obazriv sa preparatima kojih nema u apotekama. Svaki preparat mora da prodje proceduru registracije u zemlji u kojoj se stavlja u promet. To na izvestan način garantuje da je taj preparat prošao makar minimalna i najneophodnija ispitivanja. Ovako, nisam siguran da preparati koje spominjete uopšte imaju dozvolu naših državnih organa da se prodaju na našem tržištu.