Poštovani,
    moja sestra ( 32 godine) je pre dva dana imala jaku alergijsku reakciju. Danima je bila prehladjena i bolelo je grlo, i uzimala je neoangin. Pre dva dana, posle 5 sati od uzetog neongina, počele su da joj izlaze sitne ospe. Cela se osula po stomaku, unutrašnjoj strani podlaktica, unutrašnjoj strani butina, ručnih zglobova. U urgentnom centru je dobila urbazon, od koga joj je pozlilo posle 20 min., onesvestila se i kr.pritisak je bio 150/100 mmHg, i celu noć je bila na infuziji. Radili su ekg, dobar je, kao i analize krvi. Otpusnu listu još nije dobila ( rekli su u ponedeljak, kad je radni dan!!!)
    Da li je moguće da od neoangina dobije takvu reakciju, i šta se to desilo, pa je posle urbazona došlo do pogoršanja?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Da, moguće je da dobije tu vrstu alergije i moguće je da ona bude od leka. Ali je teško odgovoriti dali je to 100% tačno. Često mnoge virusne infekcije daju osipe, tako da je osip u stvari simptom osnovne bolesti a ne posledica alergije na lekove. To za sada ne možemo znati. Ne verujem da je urbazon doveo do pogoršanja i povećanja pritiska mada nije isključeno. U svakom slučaju ja ga ne bih nikada propisao u stanju koje ste opisali.