Koje su kontraindikacije DIFERELIN-a? Primam ga već 4 meseca. Da li utiče na psihu?
    Hvala.

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Diferelin (triptorelin)je analog GnRH izaziva farmakološku menopauzu blokiranjem stvaranja hormona hipotalamusa koji kontroliše preko hipofize stvaranje ženskih polnih hormona. Simptomi pri uzimanju su slični menopauzalnim (naleti vrućine, suvoća vagine, bolni odnosi, smanjen libido..), mogu da se jave i bolovi u karlici i trbuhu. daje se da bi se hormonski zavisno endometroidno tkivo smanjilo ili iščezlo. Nakon prestanka upotrebe menstrualni ciklus se ponovo uspostavlja.

Komentari na pitanje: #18593

    • Počela sam da primam diferelin injekcije, posle prve sam dobila ciklus. Jel treba da se javim ginekologu?