Poštovani,
    molim Vas da mi pojasnite čemu služi lek RIZONIJUM kod obolelog od pseudohipoaldosteroizma! Mora li oboleli da ga pije celog života?

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Ako ste mislili na Resonium A, onda je zaista tako. To je lek koji sprečava resorpciju kalijuma iz creva pa je samim tim manja i njegova koncentracija u krvi. Ovaj lek se koristi u svim stanjima hiperkalijemije, a to je moguće u oboljenju koje ste naveli. Ukoliko su razlozi koji dovode do hiperkalijemije takvi da su definitivni, jasno je da se mora piti celog života.

Komentari na pitanje: #18578

    • Bolujem od bubrežne insufijencije i povišenog kalijuma. Preporučili su mi Resonium, pa me zanima gde mogu naći taj lek. Unapred hvala.

    • Poštovani, Dali u Beogradu može da se nabavi-kupi Resonium?

    • Milica Smiljanic 07. 10. 2011.

      Lek resonium je prepisao nefrolog iz kcs posto su rezultati dosta losi i ukazuju na znatno ostecenje bubrega, a izmedju ostalog ima i znatno povecan kalijum u krvi. Doktorka je strogo zabranila unos namirnica sa velikom kolicinom kalijuma. Mene interesuje na koji nacin se koristi ovaj lek. U izvestaju nefrologa nije navedena njena referentna vrednost. Unapred hvala i moje izvinjenje ako su pitanja nejasna

    • Milica Smiljanic 07. 10. 2011.

      Lek resonium je prepisao nefrolog iz kcs posto su rezultati dosta losi i ukazuju na znatno ostecenje bubrega, a izmedju ostalog ima i znatno povecan kalijum u krvi. Doktorka je strogo zabranila unos namirnica sa velikom kolicinom kalijuma. Mene interesuje na koji nacin se koristi ovaj lek. U izvestaju nefrologa nije navedena njena referentna vrednost. Unapred hvala i moje izvinjenje ako su pitanja nejasna