Nameravam da ostanem u drugom stanju, pa me s obzirom na to zanima da li smem da pijem Xenical, tj. da li je ovaj lek kontraindikovan u trudnoći?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 06. 01. 2009.
    • Pre nego što počnete da uzimate neki lek, posavetujte se sa svojim lekarom ili farmaceutom. Ako ste trudni ili nameravate da zatrudnite, nemojte koristiti Xenical. Za ovo postoje razlozi, ali i to sto nema dovoljno ispitivanja o tome kako ovaj lek utice na plod. Verovatno ne utice na to da li cete zatrudneti, ali ako zatrudnite nomojte uzimati ovaj lek, narocito ne u toku prva tri meseca trudnoca. U ovom periodu je plod narocito osetljiv. Srecna Nova Godina.

Komentari na pitanje: #18512

    • Pitanje: da li kapsule ginko forte mogu negativno uitcati na stanje glaukoma i post opertaivno ablatio retinae. U uputstvu "natural welht-a" stoji da mogu upotrebom nastupiti "problemi sa očima". . . ? Hvala na odgovoru