Poštovani,
    zbog čega se bebi kojoj je ustanovljen pseudohipoaldosteroizam daje Maltodekstrin?

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Zato što u ovom poremećaju dolazi do problema u lučenju nekih hormona, kao i do poremećaja u elektrolitima u ljudskom organizmu. Meltodekstrin je lako probavljiva mešavine kompleksnih ugljenih hidrata i kukuruznog skroba. On zbog svog glikemičnog indeksa polako oslobađa ugljene hidrate u krvotok, kao posledica toga optimalno puni glikogenske rezerve u mišićima i jetri. Kompleksni ugljeni hidrati direktno stimulišu oslobađanje insulina. Istovremeno sprečava oslobađanje najvećeg protivnika mišića - kataboličnog hormona kortizola. Pored toga povećava sintezu glikogena, i tako vrši ključnu ulogu kod optimalne regeneracije mišića. Naučne studije su pokazale, da kombinacija kompleksnih ugljenih hidrata i visokokvalitetnih belančevina na prirodan način aktivira oslobađanje najviše anaboličnih hormona u telu, kao što su testosteron, insulin, hormon rasti i insulinu sličan faktor rasti - 1 (IGF-1).