Da li memoaktiv tablete mogu da utiču na trudnoću u prvim nedeljama?

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Ja bih bio oprezan. Dejstvo lekova na plod je jedna velika zagonetka. Iako se za neke lekove detaljno zna da li mogu biti štetni ili ne u prvim nedeljama za mnoge se ne zna. Nema velikih kliničkih studija, nema eksperimenata na laboratorijskim životinjama. Zato treba biti obazriv. Pravilo je da ako ne morate ne koristite lekove i to ne u prvim nedeljama trudnoće.