Moj otac ima problema sa visokim krvnim pritiskom, Pre oko pet godina je imao moždani udar i operisao je obe karotidne arterije i stavljen mu je graft na obe strane vrata, operisan je na vaskularnoj hirurgiji na Dedinju. Od tada pije puno raznih lekova, a ima probleme sa stomakom, verovatno iziritiran lekovima i jak kašalj vezan za lekove za pritisak.
    Imate li neka saznanja za neke lekove za pritisak koji ne izivaju kašalj i nešto za poboljšanje cirkulacije.

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Kašalj je čest neželjeni efekat skoro svih lekova iz grupe ACE inhibitora. On se češće javlja kod žena, ali kao što vidite može i kod muškaraca. Zavisno od leka i od vrste oboljenja 4-8% pacijenat koji piju ove lekove pate od kašlja. To je cena koja mora da se plati. Ne izazivaju svi lekovi za pritisak kašalj, vec samo ACE inhibitori. Medju njima postoje neki noviji koji to rade u manjem procentu, imajući u vidu da ne znam koji lek Vaš otac koristi ne mogu Vam odgovoriti na pitanje. Što se tiče cirkulacije siguran sam da posle operacije već pije najbolje lekove za poboljšanje cirkulacije.