Bolujem od Lupusa. Doktorka mi je preporučila Atacicept. Možete li mi reći nešto više o tom leku?

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • To je noviji lek koji deluje tako što se vezuje za stimulatore B limfocita i inhibise ih, kao i suptancije koje nastaju ovom proliferacijom. Sam je rekombinantni fuzioni protein. Nema puno iskustva sa njim u lečenju sistemskog lupusa, ali je u reumatoidnom artritisu i multipnoj sklerozi već postavio neke rezultate. Na osnovu kliničkih ispitivanja koja još uvek nisu u potpunosti kompletirana, izgleda da bi mogao biti koristan i kod pacijenata sa lupusom. Dobro se podnosi. Pozdrav.