Interesuje me da li Zeleni čaj može da se pije i kada se ohladi? Npr. da se skuva litra čaja, naspe u flašu i pije tokom dana s vremena na vreme.
    Hvala.

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Recimo da može, ali je bitno da čaj ne bude dugo potopljen u vodi. Prelijete količinu biljke zelenog čaja vrućom vodom, ostavite 3-5 minuta, procedite i onda možete da ga koristite i ceo dan. Idealno bi bilo kada bi se ekstrakcija vršila vodom koja još nije proključala, vrućom ali ne i ključalom, i kada bi ona trajala 3-5 minuta a ne duže. Ovako većina antioksidantnih supstancija u zelenom čaju ostane neoštećena. Pozdrav.