Danas sam uzela rezultate krvi i utvrdjeno je da imam povišen holesterol (7mmol/l). Zanima me šta mi Vi preporučujete, a da bude na biljnoj bazi? Čula sam za omegal plus, pa me zanima da li on daje neke rezultate?

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Nije samo vazno koliki je nivo ukupnog holesterola, nego kako izgleda i farmakoloski profil, LDL, HDL, VLDL i trigliceridi. Vazno je i koliko imate godina i kakve su vam druge navike i nacin zivota. Prisustvo drugih bolesti i stanja takodje utice. Preparat koji ste naveli nece da smanji nivo holesterola ali mozeda zastiti krvne sudove od stetnog delovanja holesterola. Jedina pravi nacin je dijeta, smanjenje unosa alkohola, prestanak pusenja, pojacana fizicka aktivnost. Ukoliko je lipidni profil takav da je visok LDL i da imate vise od 55 godina i pusite, verovatno je neophodna i primena lekova iz grupe statina.