Da li postoji velika opasnost od visokog pritiska, pijem tablete i da li kafa utiče na pritisak, ali se pritisak ne menja, čak i raste.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Naravno da postoji opasnost, pre svega od infarkta isloga. Dugogodišnji visok krvni pritisak oštećuje u velikoj meri krvne sudove. Zato se mora lečiti i to ozbiljno i doživotno. Terapija se prilagodjava svakom pacijentu i odredjuje je lekar internista. Kafa u prvom periodu posle uzimanja velike količine podiže krvni pritisak i ubrzava rad srca, a posle 2 do 3 sata krvni pritisak pada. U svakom slučaju ne treba piti puno kafe ako imate visok krvni pritisak. Ozbiljno ga lečite.
      Pozdrav.