Poštovani,
    kojim antibioticima, u vidu masti ili kapi, dostupnim u našim apotekama se leči inkluzioni konjunktivit?

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Ukoliko je to inkluzivni konjuktivitis uzrokovan je bakterijom koja se zove Hlamidija trahomatisi zahteva ozbiljno lecenje koje podrazumeva ne samolokalnu vec i sistemsku primenu antibiotika, kakav je na primer doksiciklin. Za lokalnu primenu se koriste preparati sa tetraciklinima ili makrolidnim antibioticima. Ovo je ozbiljno oboljenje i najbolje je da obavezno razgovarate sa oftalmologom.