U interakciji s kojim lijekovima lijekovi na bazi penicilina (ampicillin prvenstveno) mogu uzrokovati alergijsku reakciju, odnosno s čime se ne smije kombinirati penicilin da ne bi došlo do štetnih reakcija? Smije li se uzimati s lexiliumom ili nekim antidepresivima? Je li moguće da dođe do alergije nakon uzimanja ampicillina mada do alergije nije dolazilo prijašnjom uporabom tog lijeka? Znači može li se reakcija razviti, iako je prije nije bilo?

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Da smeju se ovi antibiotici koristiti sa leksilijumom i antidepresivima. Nema opasnosti od ozbiljnih neželjenih efekata. Inače antibiotici spadaju u grupu lekova koji retko imaju neželjene efekte ako se koriste sa drugim lekovima.
      Pozdrav.