Poštovani dr,
    da li znate koliko vremenski se sme piti ekomer? I da li je štetan, koliko je to zaista hemija? Pijem već godinu dana sa malim razmacima.
    Hvala.

    Odgovoreno: 04. 12. 2008.
    • Ako se ne varam to je ulje iz jetre ajkule. Ovakvi preparati su dosta popularni u poslednje vreme. Ono što je sigurno je da je njihovo osnovno dejstvo antioksidantno. Nema puno podataka iz literature koji bi ukazali na njihovu eventualnu štetnost. Nema ni adekvatnih kliničkih studija. To je jednostavno parafarmaceutski preparat. Ali, ukoliko se izvede analogija sa nekim drugim antioksidansima moram Vam reći da preterana i preduga upotreba nije preporučljiva. Pauze posle 2 ili 3 meseca su obaveza....pauze treba da traju najmanje 1 mesec. Koliko dugo? Teško pitanje. Preporučujem da se kontroliše funkcija jetre i ostalih organa, makar jednom godišnje.