Poštovani,
    molim Vas da mi kažete da li bi u borbi sa gljivicama mogla da probam neke lekove iz grupe itrakonazola, koliko su štetni i da li su efikasni kod učestale gljivične infekcije?

    Hvala!

    Odgovoreno: 01. 12. 2008.
    • Niste mi rekli o čemu se radi. Gde se nalazi gljivična infekcija, koji je deo tela zahvatila. Da li je samo lokalno ili i sistemski. Itrakonazol je sistemski antigljivični lek, što znači da se koristi samo kod infekcija koje su teške i zahvatile su unutrašnje organe. A to su aspergiloza, infekcije mozga izazvane tropskim gljivama, blastomikoze i histoplazmoze itd. Inače ima mnogo neželjenih reakcija i puno interakcija sa drugim lekovima.