Poštovanje,
    koji antidepresiv ima jači anksiolitički potencijal, tj da pored depresije leči i anksioznost REMERON ILI COAXIL?
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 12. 2008.
    • Pa generalno se antidepresivi ne koriste primerno da bi izazvali sedaciju, znaci nisu sedativi sami po sebi, nego je sedacija posledica sredjivanja kompletnog psihickog statusa. Coaxil je noviji antideporesiv sasvim specificnog mehanizma dejstva i daje se u tacno specificnim oblicima bolesti gde je potrebno smanjiti kolicinu serotonina u nekim delovima mozga. Ne vezuju se ni za njega sedativni efekti kao primarni.