Poštovani,
    Imam već desetak godina ventrikularne ekstrasistole bez dodatnih problema (bol, nesvestica...). One su na psikičkoj bazi. Redovno se bavim rekreativnim sportom. Počeo sam da pijem šumeće tablete magnezijuma, jer sam pročitao da je koristan u slučaju ovih problema. Jedna tableta sadrži 150mg magnezijuma.
    Interesuje me kolika je preporučena dnevna doza magnezijuma i da li on ima pozitivno dejstvo u slučaju napred navedenih problema?
    Srdačan pozdrav i hvala.

    Odgovoreno: 25. 11. 2008.
    • Dragi Petre,
      Nekada i sasvim zdravi ljudi imaju ventrikularne ekstrasistole. Normalno je da ih bude čak i nekoliko u toku jednog minuta. Ukoliko ste proverili sve vezano za srčanu funkciju i ukoliko je sve u redu, nemate razloga za brigu. Da, možete koristiti magnezijum, jedna šumeća tableta dnevno je sasvim dovoljna. Osim za srčanu funkciju magnezijum je dobar i za rad drugih organa.