Poštovani,
    molim Vas da mi odgovorite na koji način se najpouzdanije otkriva upotreba droge od strane adolescenta. Da li testovi koji se kupuju u apotekama pokrivaju sve vrste droga i koji vremenski period od upotrebe je moguće proveriti?

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Pitanje je komplikovano, ali i nije. Ukoliko živite u većem gradu postoje laboratorije koje to mogu veoma precizno da urade. Ukoliko ne ostaju Vam testovi iz apoteke. Mogu biti pozitivni od 3 do 7 dana posle korišćenja zavisno od toga šta se koristi. Najčešće roditelje interesuje marihuana. Ona se relativno dugo zadržava u krvi, pa može i do 7 dana da se otkrije prisustvo.