Dobar dan.
    Staphylococcus je dijagnoza koja se saopštava mom četvorogodišnjem sinu skoro svakog meseca. Nalazi se u njegovom nosiću i preko noći ga deformiše. Antibiotici, stanicid krema i eozin!
    Da li postoji nešto delotvornije?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 20. 11. 2008.
    • Stafilokok u nosu je čest nalaz kod dece tog uzrasta. Naročito kod dece koja idu u obdanište. Njegov nalaz u nosu nije ništa strašno. Nekada ga čak i ne treba lečiti. Ukoliko dete nema gnojavu anginu i visoku temperaturu ja mu ne bih dao da pije antibiotike. To sa stanicid kremom je sasvim dobar pristup. Dovoljna je samo lokalna primena. Nije loš ni rastvor gentamicina u obliku kapi.