Poštovani,
    dete je staro 11 mes., imao je upalu ušiju, grla i jako loše je disao, bio je pun sekreta, posle lečenja hemomicinom i inekcijama penicilinom upala ušiju je prošla, ali je ostao i dalje pod upalom grla i sekreta u nosu, iako smo mu sve vreme stavljali rastvor, lekari su mu opet dali antibiotik longacef koji nije ništa uradio. Specijalista orl je dijagnostikovala da se radi o alergijskom procesu i rekla da mu antibiotici prave još veći problem i dala mu je pressing protiv alergije. Detetu je posle par dana mnogo bolje, ali sam čula da taj lek nije dobar za malu decu i da treba sa njm biti oprezan. Terapiju treba da uzima sveukupno 10 dana po 2,5 ml.i na receptu piše da nije za decu ispod 2 god., ali naglašavam da mu je bolje, ali se bojim da nema nekih posledica posle.
    Molim Vas za mišljenje

    Unapred hvala

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Ima puno pitanja. Prvo neki od antibiotika su bili sasvim loše odabrani, tu pre svega mislim na Longacef. Veliko je pitanje da li ovaj antibiotik uopšte treba da se daje u opisanom slučaju. Presing je antihistaminik. Ima razloga zbog čega ga treba izbegavati kod mladje dece. Ukoliko je medjutim neophodno lek se propisuje i u ovom uzrastu. Budite bez brige ništa se neće loše desiti.