Kako mogu da se odviknem da koristim tramadol, postao sam zavisnik nesvesno, zbog bola u kičmi, jer mi možete pomoći, dajte neki savet!?
    Puno Vam hvala

    Odgovoreno: 17. 11. 2008.
    • Odgovor nije lak. Ovaj lek pripada grupi polusintetskih derivata morfina. To znači da on izaziva i psihičku i fizičku zavisnost. Odvikavanje se mora odvijati pod stručnim nadzorom specijaliste psihijatra, jer može doći do ispoljavanja apstinencijalnog sindroma. Pravilo je da se lek pažljivo postepeno oduzima pacijentu, u odredjenim vremenskim intervalima samnjiti dozu, pa onda je kasnije smanjiti još više i tako redom.