Molim Vas da mi odgovorite šta bih mogla da koristim za PREVENCIJU krvarenja iz nosa/imam obilna ne česta krvarenja...kojima uzroka nema, nije vezan ni za moju prehladu, virus . imam 35 god. i sve pretrage, krv, koagulacija, pritisak itd..su uredu..nemam nikakvih hroničnih bolesti...
    Da li je dobro da koristim svakodnevno sprej morske soli ili sprej sa propolisom, neku mast..možda..? Koje vitamine da pojačam u ishrani..
    Hvala Vam unapred na odgovoru..

    Odgovoreno: 15. 11. 2008.
    • Kravrenje iz nosa je često simptom nekih bolesti. Ali ukoliko ste sve proverili i nalazi su Vam u redu, to je dobro. Znači da se radi o lokalnom procesu na nivou nosne sluzokože. Često se radi o osetljivoj sluzokoži ili jednostavno o slabosti krvnih sudova koji je hrane. Mislim da je pravi put da se javite ORL specijalisti. Postoje metode kojima se to može rešiti. Što se tiče vitamina, moguće je da mogu pomoći Vitamin C, Vitamin E, B komleks vitamina i mnogobrojni antioksidansi.