Dugo koristim (oko 10 godina) alfa pres od 2mg. Koliko dugo može da se koristi obzirom da na uptstvu piše da može da izazove anginu pektoris . Takođe koristim i rapten k jednom dnevno (pred spavanje ), pa me interesuje da li dugotrajna upotreba štetna.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 14. 11. 2008.
    • Generalno može da se koristi dugo. Medjutim siguran sam da za lečenje hipertenzije ima uspešnijih i delotvornijih lekova. Ukoliko ga koristite za benignu hiperplaziju prostate onda se ne može lako zameniti. Niste mi napisali zašto koristite rapten k. U uobičajenim terapijskim dozama ne bi trebalo da provocira ozbiljnije neželjene efekte.