Molim vas koji lek je najadekvatniji za psorijatični artritis i koliko jo štetan diprofos ili flostero, imam bolove u zglobovima na kuku i ramenu, naročito. Diprofos primam svaka 3 meseca, koliko je opasan , imam 5o godina.
    Hvala lepo

    Odgovoreno: 14. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Pitanje nije lako. Lečenje psorijatičnog artritisa je komplikovan proces. Koji će se lekovi primenjivati zavisi od jačine simptoma i stepena bolesti. Na žalost, često lekari nemaju baš širok izbor. Najčešće se primenjuju kortikosteroidi. Lek koji ste spomenuli upravo i pripada ovoj grupi. Ovi lekovi mogu, ako se primenjuju svakodnevno u toku dužeg vremena da imaju neželjene efekte, koji su ponekad i komplikovani. Medjutim ukoliko se daje povremeno, kao kod Vas, svaka tri meseca, mislim da nema velike opasnosti. Lekar procenjuje da li je važnija korist koju pacijent dobija ili potencijalna štetnost.