Kako se zove i kad očekujete pojavljivanje leka koji pominjete - Uskoro će u Srbiji biti dostupan prvi lek registrovan za lečenje osteoporoze koji se daje intravenski. On će se davati kao injekcija od 15 sekundi, jedanput u tri meseca.

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Lek se zove ibandronat. To je njegovo generičko ime. Ne registrovano. Isto u celo svetu. Kako će se zvati na našem tržištu ja to ne znam, zavisi ko će ga uvoziti i registrovati. Takodje ne znam ni kad će se ovde pojaviti, to je stvar državnih organa i agencije za lekove.