Na koji način beviplex utiče na nerv isijatikus i koliko dugo mora da se pije i u kojoj dozi?

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Vitamini B kompleksa, a pre svih vitamin B6, imaju jako važnu ulogu u normalnom funkcionisanju nervnih vlakana. Oni su neophodni za normalno stvaranje njihovih ovojnica i samim tim i normalno sprovodjenje nervnih impulsa kroz njih. Upravo zbog toga se B6, ali i drugi vitamini B grupe, propisuju kod ishialgije, da poboljšaju prenos impulsa kroz nervna vlakna, smanje njihova oštećenja, a samim tim i bol i druge neprijatnosti. Mogu da se piju dugo, čak i mesecima.