Poštovani,
    ako se kapsula rastvori, pa se popije samo prah da li je efekat leka isti, da li će lek uopšte imati dejstvo i koliko to može biti štetno?
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 11. 2008.
    • Naravno da nije. Kapsula je neka vrsta ambalaže. Ona štiti taj prah iznutra da ga ne razloži ili ošteti kiselina iz želuca i enzimi iz creva. Znači da kapsula ima svoju ulogu, štiti lek od razgradnje. Ukoliko je nema lek se razloži. Sa druge strane kapsula štiti i sluznicu creva od štetnog dejstva leka.