Poštovanje,
    da li su ferogradument tablete (galenika) dobre protiv anemije?

    Odgovoreno: 11. 11. 2008.
    • Naravno da su dobre, one kao i druge sadrže gvoždje u odgovarajućoj dozi i obliku, koji je pogodan za korišćenje. Ima i drugih preparata, ali su svi uglavnom sličnog sastava. Neki imaju drugačiju farmaceutsku formu, pa se bolje podnose, ali su i skuplji.

Komentari na pitanje: #14716

    • Ferogradument je verovatno dobar, naravno, ako ga podnosite: možda sam ja onaj slučaj koji ima navedeni neželjeni efekat "gastričke nepodnošljivosti", ali u tri odvojena slučaja sam pokušala da svarim po 1 ovu tabletu, a dobijala sam simptome akutnog gastritisa sa produženim simptomima... Ne bih to nikom želela, verujte. U poređenju sa tim, mučnina, povraćanje i diareja kakve mi prouzrokuje tot'hema... Su relaksirajući. Najbolji oblik za git osetljive: ferric III hydroxide polimaltose complex. Pozdrav!