Poštovani,
    moja beba ima 3 meseca i 4 nedelje, pre nedelju dana je primaila vakcine DTP, Polio i Hib, nije imala temperaturu, ali je desna ruka i dalje crvena i napravio se čvorić-stavljam mu hladne obloge, nos mu je zapušen već 7 dana - koristili smo filziološki rastvor i kapi Efedrin 0.25 i posle deset minuta Eritromicin 0.50, ali nosić je i dalje zapušen.
    Molim Vas za mišljenje i savet!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 11. 2008.
    • Svaka vakcina sadrži umrtvljene izazivače bolesti. To znači da svaka vakcina izazove sasvim blage simptome bolesti protiv koje se koristi. To što se dešava Vašoj bebi je sasvim normala reakcija. Ona mora da preboli blagu bolest za čiju preventivu služi vakcina, tako ostaje otporna. Sve što radite je u redu. Ne bih ništa menjao.