Poštovanje,
    imam zbrku oko sledećih termina, pa da li možete da mi ih pojasnite: antikonvulzivno, miorelaksantno, anksiolitičko i sedativno.
    Puno hvala

    Odgovoreno: 07. 11. 2008.
    • Dragi Dragane,
      antikonvulzivno je protiv grčeva skeletnih mišića. Ovo se pre svega odnosi na lekove za lečenje epilepsije. Postoji i febrilne konvulzije, to su grčevi mišića kod visoke temperature. Miorelaksantno je za opuštanje zategnutosti mišića, u toku išijasa, kod nekih povreda, upale mišića... anksiolitično je protiv bezrazložnog straha i treme, sedativno je za smirenje nervoze i psihičke prenapregnutosti