Molim Vas recite mi lek Hemopres za šta se koristi, da li je diuretik ili ne, koju namenu ima.
    Hvala od srca

    Odgovoreno: 06. 11. 2008.
    • Draga Ana,
      Hemopres je kombinacija dva diuretika, jednog sa slabim dejstvom ali koji stedi kalijum, amilorida i jednog sa umerenim dejstvom, ali koji dovodi do gubitka kalijuma, hidrohlotiazida. Najčešće se koristi u lečenju povišenog krvnog pritiska, ali i nekih otoka. Može se koristiti sam ili u kombinaciji sa drugim lekovima.