Imam 26 godina i 3 meseca pijem lek "Verapamil" zbog ubrzanog rada srca. Ne znam da li smem naglo da prestanem da pijem ili mora postepeno sa se isključuje?
    Hvala

    Odgovoreno: 02. 11. 2008.
    • Verapamil pripada grupi kalcijum antagonista i neka vrsta apstinencijelnog sindroma posle prestanka unošenja nije česta, što znači da možete i naglo da prestanete. Problem je, međutim, šta će se desiti sa aritmijom koju ste njime lečili. Može se desiti da se pogorša, pa se bolje posavetujte sa kardiologom.